Legia awansowała! [zapis relacji LIVE]

Legia pokonała 3:2 FC Ordabasy i wywalczyła awans do kolejnej rundy. Zapraszamy do prześledzenia zapisu relacji live z tego spotkania.

90+6′ Koniec! Legia wygrywa 3:2 z Ordabasami i awansuje do III rundy kwalifikacji do LKE! W niej zmierzy się z Austrią Wiedeń. Dzisiaj gole dla Legionistów strzelili Paweł Wszołek, Yuri Ribeiro oraz Tomas Pekhart.

90+4′ Uderzał Marc Gual, ale jego strzał został zablokowany. Legia stara się o czwartego gola.

90′ Sześć minut zostało doliczonych do podstawowego czasu gry.

89′ Dwie zmiany w szeregach gospodarzy. Maciej Rosołek i Patryk Sokołowski pojawili się na murawie. Zeszli z niej natomiast Juergen Elitim oraz Josue.

88′ Bernardo Matić zmienił Auro.

86′ Mogła być dobra odpowiedź Legii, ale piłka minęła kazachską bramkę.

84′ Gol dla Ordabasów! Kazachowie łapią kontakt. Kacpra Tobiasza pokonał Sergey Maliy. 33-latek strzałem głową zdobył bramkę.

82′ Aybar Zhaksylykov zmienił Askhata Tagybergena.

80′ Uderzał Blaż Kramer, ale strzał był zbyt słaby i piłkę bez problemów złapał Bekkhan Shaizada.

79′ Bartosz Slisz z żółtą kartką.

77′ Dwie zmiany również w ekipie gospodarzy. Blaż Kramer zmienił Tomasa Pekharta, a Makana Baku Patryka Kuna.

77′ Askhat Tagybergen ukarany żółtym kartonikiem.

73′ Dwie roszady w szeregach zespołu z Kazachstanu. Na boisku pojawili się Bobur Abdikholikov i Yerkebulan Tungyshbayev. Na ławkę powędrowali natomiast Usevalad Sadovski i Bauyrzhan Islamkhan.

71′ GOL! Pekhart podwyższa prowadzenie gospodarzy. Legia coraz bliżej awansu. Bartosz Slisz odebrał piłkę przeciwnikowi, a Paweł Wszołek wystawił piłkę Czechowi praktycznie do pustej bramki.

69′ Groźna akcja Legii, piłka obiła poprzeczkę jej rywala! Wynik nadal jednak pokazuje 2:1.

67′ Uderzał Marc Gual, lecz na posterunku był bramkarz Ordabasów.

64′ Zmiana w Legii. Marc Gual zmienił Ernesta Muciego.

63′ Strzelał Muci, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

58′ Kacper Tobiasz ukarany żółtą kartką za spięcie na boisku. Żółte kartoniki zobaczyli również Usevalad Sadovski oraz Evgen Makarenko.

57′ Bramka dla Ordabasów! Do siatki trafił Usevalad Sadovski. Białorusin uderzył z najbliższej odległości.

56′ Groźna akcja Ordabasów. Broni jednak Tobiasz.

54′ Legia starała się odpowiedzieć, ale akcja z udziałem Artura Jędrzejczyka nie przyniosła niczego dobrego.

48′ Piłka wpadła do siatki Legii, ale sędzia nie uznał bramki z powodu faulu.

48′ Rzut wolny dla piłkarzy z Kazachstanu.

46′ Zmiana w zespole gości. Na boisku pojawił się Jorginho. Zmienił Shakhboza Umarova.

46′ Wracamy o gry!

45+2′ Koniec pierwszej części spotkania. Na razie Legia prowadzi 2:0 po bramkach Pawła Wszołka i Yuriego Ribeiro.

45′ Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

44′ Legioniści znowu zagrozili bramce przeciwnika. W ostatecznej fazie akcji piłka wyszła jednak za linię końcową.

41′ GOL! Legia podwyższa prowadzenie! Na listę strzelców wpisał się Yuri Ribeiro. Portugalczyk trafił do pustej bramki, wykorzystując interwencję Bekkhana Shaizady, który odbił uderzenie Artura Jędrzejczyka, ale nie zdołał powtrzymać Ribeiro.

39′ Rzut wolny dla gospodarzy.

36′ Tomas Pekhart z żółtą kartką.

32′ Uderzał z dystansu Muci, ale piłkę złapał golkiper Ordabasów.

31′ Legia będzie miała rzut karny.

27′ Fragment nieco szarpanej gry. Ordabasy zameldowały się pod polem karnym Legii.

20′ Pekhart znów celnie główkował, ale jego strzał obronił bramkarz przeciwnika.

18′ GOL! Legia prowadzi! W sytuacji sam na sam bramkarza rywala pokonał Paweł Wszołek.

16′ Koszmarny błąd Rafała Augustyniaka, który dał szansę na bramkę drużynie z Kazachstanu! Na posterunku był jednak Kacper Tobiasz, który popisał się dobrą interwencją.

14′ Legioniści znów z groźną akcją, ale po raz drugi sędziowie wskazali na ofsajd.

12′ Josue dośrodkował na głowę Tomasa Pekharta, a Czech mocnym strzałem głową skierował piłkę do siatki. Sędzia boczny podniósł jednak chorągiewkę. Napastnik znajdował się na pozycji spalonej.

9′ Legia przeważa, choć ma niekiedy problem, żeby dłużej utrzymać się przy piłce.

6′ Sultanbek Astanov z żółtą kartką.

5′ Uderzał Muci, ale piłka została zablokowana przez jednego z defensorów Ordabasów. To była dobra okazja gospodarzy.

4′ Małe zamieszanie w polu karnym gości, ale ostatecznie piłka została wybita.

3′ Rzut wolny dla Legii.

1′ Był zalążek dobrej akcji Legii, ale gospodarze stracili piłkę tuż przed polem karnym rywala.

21:00
Zaczynamy grę!

20:55
Zwycięzca tego starcia zagra z wygranym z pary Borac Banja Luka – Austria Wiedeń.