Lech walczył, ale nie dał rady Benfice [Zapis relacji]

Na otwarcie zmagań w Lidze Europy Lech zmierzył się u siebie z faworytem grupy, czyli Benfiką. Kolejorz nie dał rady sprawić niespodzianki i przegrał 2:4.

Lech nie dał rady sprawić niespodzianki

20:47 Koniec spotkania w Poznaniu. Lech przegrał z Benfiką 2:4. Poznaniacy walczyli, ale ostatecznie nie dali rady wyżej notowanym rywalom.

90+5 Jeszcze jedna akcja Benfiki, ale tym razem Marchwiński zablokował rywala.

90+3 4:2 dla Benfiki. Nunez skompletował hattricka. Urugwajczyk wykończył kolejną piękną akcję gości i młody snajper jest bohaterem dzisiejszego spotkania.

90+1 Zmiana w Lechu Awad w miejsce Skórasia.

90′ Żółta kartka dla Muhara, a arbiter doliczył cztery minuty.

87′ Dobra akcja Lecha zakończona niecelnym strzałem Kaczarawy. Przy okazji ostatnia zmiana w zespole gości – Jardel za Evertona.

83′ Cały czas oglądamy świetny, otwarty mecz. Lech szuka wyrównania, Benfica chce dobić rywala.

81′ Strzał Pedrinho dobrze obronił bramkarz Kolejorza.

79′ Piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego wyłapał Bednarek.

77′ Świetna szansa Kaczarawy, ale spudłował wprowadzony z ławki napastnik.

76′ W ostatnich minutach inicjatywa po stronie Lecha. Benfica w defensywie.

75′ Dwie zmiany w Lechu Kaczarawa w miejsce Ishaka oraz Kravets zastąpił Puchacza.

74′ Kolejny groźny strzał Modera, ale po raz kolejny poradził sobie z nim bramkarz Benfiki.

71′ Lech szuka wyrównania, ale złe dośrodkowanie z rzutu wolnego.

66′ Kolejna zmiana w Benfice Tavares za Grimaldo, a w Lechu pojawili się Muhar i Marchwiński w miejsce Ramireza oraz Kamińskiego.

63′ Kolejna szansa dla Benfiki, jednak tym razem uderzenie Evertona obronił Bednarek.

62′ Weigl i Pedrinho pojawili się na murawie w miejsce Waldschmidta i Taarabta.

60′ I znów odpowiedź Benfiki. Piękna akcja Nuneza i druga bramka autorstwa Urugwajczyka tego wieczoru. 2:3.

58′ Celny strzał Kamińskiego i pewna interwencja golkipera gości.

57′ Rzut rożny dla Lecha, ale nie najlepiej rozegrali go poznaniacy.

51′ Naprawdę świetne widowisko w Poznaniu. Czy ktoś przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę?

48′ 2:2! Lech znów doprowadza do remisu! Piękna wymiana podań na linii Kamiński – Tiba, a gola po dobitce strzelił Ishak. Dublet snajpera gospodarzy.

47′ Bardzo groźnie pod bramką Lecha. Miał szanse na dublet Nunez, ale ostatecznie Kolejorz zdołał oddalić zagrożenie.

46′ Rozpoczął drugą połowę Lech. W Benfice od początku drugiej połowy zmiana – Rafa zastąpił Pizziego.

19:54 Za kilka chwil ruszamy z drugą połową. Czy Lech zdoła odrobić stratę?

19:40 Koniec pierwszej połowy. Arbiter nie doliczył ani minuty. Po 45 minutach Benfica prowadzi z Lechem 2:1

45′ Ramirez z rzutu wolnego do Modera, a ten po raz kolejny zablokowany.

42′ Ładna akcja Benfiki. Wrzutka Gilberto i Nunez po uderzeniu głową wyprowadził ekipę z Lizbony na prowadzenie. 1:2.

39′ Dobra akcja Kamińskiego, ograł rywala, ale ostatecznie akcja Lecha zablokowana.

37′ Kolejne stałe fragmenty gry pod bramką poznaniaków i znów choćby bez strzału goście.

35′ Kolejny korner dla gości i ponownie bez zagrożenia pod bramką Lecha.

32′ Po rzucie rożnym dla Benfiki niecelna główka Vertonghena.

30′ Everton strzelając trafił w swojego kolegę i piłka dla Lecha. Po pół godzinie w Poznaniu 1:1.

28′ Teraz dobrze korner rozegrała Benfika, ale futbolówka ostatecznie wylądowała w rękach Bednarka.

24′ Po rzucie rożnym strzelał Moder, ale piłka po interwencji bramkarza trafiła tylko w poprzeczkę!

23′ Kilka minut nieco spokojniejszej rywalizacji.

19′ Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Benfiki i wybili futbolówkę przyjezdni.

17′ Żółtą kartką ukarany Crnomarković.

15′ GOL DLA LECHA! 1:1 – Ishak! Piękna akcja Lecha! Czerwiński dograł do napastnika Kolejorza, a ten dopełnił formalności i doprowadził do wyrównania.

12′ Rzut rożny dla Benfiki, po którym niedokładnie uderzał Waldschmidt.

10′ Teraz rzutu karnego domagał się Lech, ale arbiter nie zareagował!

9′ Rzut karny dla Benfiki po zagraniu ręką przez Lechitę. Jedenastkę na gola zamienił Pizzi. Mamy 0:1.

5′ Kolejny strzał zza pola karnego Modera, tym razem celny i na raty obronił golkiper Benfiki.

3′ Pierwsza akcja gości, ale strzał zablokowany, a chwilę później z dystansu niecelnie uderzał Moder.

1′ Rozpoczęli goście.

18:54 Przywitanie kapitanów i losowanie za nami. Zaraz zaczynamy!

18:52 Obie drużyny już na murawie i rozbrzmiał hymn Ligi Europy.

18:50 Oto składy, jakie desygnowali obaj szkoleniowcy:

18:45 Lech po zakwalifikowaniu się do fazy grupowej w bardzo dobry stylu, w losowaniu trafił do grupy D. W niej będzie mierzył się z Benfiką, Standardem Liege oraz Rangers.