Lech Poznań – Żalgiris Kowno (zapis relacji)

Szybko, łatwo i przyjemnie. Po świetnej pierwszej połowie i gorszej drugiej Lech pokonał 3:1 Żalgiris Wilno w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji. Oto zapis przebiegu boiskowych wydarzeń przy Bułgarskiej.

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO:

90+5

KONIEC! Lech w pełni zasłużenie pokonał 3:1 Żalgiris i przed rewanżem jest jedną nogą w III rundzie eliminacji.

90+4

Sobiech zgrał głową w kierunku Milicia, który jednak tuż przed bramką minimalnie nie sięgnął piłki.

90+2

Karlstrom uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się od rywala i wypadła poza boisko.

90′

Do podstawowego czasu gry sędzia doliczył 5 minut.

88′

Lech w końcówce naciska coraz mocniej na Żalgiris w poszukiwaniu czwartego gola. Póki co bezskutecznie.

81′

Velde przejął piłkę tuż przed polem karnym Żalgirisu i już wychodził sam na sam z bramkarzem, lecz wtedy zagwizdał sędzia. Norweg chwilę wcześniej dopuścił się faulu w ataku.

77′

Douglas z dystansu. Mocno, ale niecelenie.

76′

Douglas dośrodkował z głębi pola, Pereira zgrał do Ishaka, który w ostatniej chwili został uprzedzony przez jednego z obrońców Żalgirisu.

71′

Frekwencja przy Bułgarskiej dopisała.

67′

Karlstrom niecelnie zza pola karnego.

62′

Było naprawdę blisko! Ishak minął bramkarza, ale jeden z obrońców Żalgirisu zablokował uderzenie i mamy tylko rzut rożny.

58′

Zmiany w szeregach Lecha. Schodzą Hotić i Andersson, wchodzą Ishak i Douglas.

57′

Chwila nieuwagi po stronie Kolejorza i… gol dla Żalgirisu. Anton Fase huknął z dystansu w okienko! Bednarek nie miał żadnych szans. 3:1.

51′

Szymczak złapany na ofsajdzie.

50′

Atak Żaligirisu. Bezzębny. Indywidualna szarża Latouchenta zakończona niecelnym strzałem.

49′

Ajj… Szymczak nie przeciął zagrania Anderssona wzdłuż pola karnego.

46′

Wracamy po przerwie.

45+3

Koniec pierwszej połowy. Wynik mówi sam za siebie. Do przerwy niemal idealna gra Kolejorza. Jedynym powodem do zmartwień stan zdrowotny Filipa Marchwińskiego.

45+2

GOOOL! Radosław Murawski huknął z dystansu i podwyższył na 3:0!

45′

Do pierwszej połowy sędzia doliczył 3 dodatkowe minuty.

42′

Uraz Marchwińskiego jednak okazał się poważniejszy, niż się pierwotnie wydawało i musiał zejść z murawy. W jego miejsce na boisku pojawił się Jesper Karlstrom.

41′

GOOOL! Pereira dośrodkował w pole karne, gdzie Antonio Milić niczym rasowy snajper wykończył akcję! Lech zasłużenie podwyższa prowadzenie. 2:0!

39′

Groźny strzał Joela Pereiry zablokowany. Będzie rzut rożny.

38′

POPRZECZKA! Filip Szymczak z bliskiej odległości tylko ostemplował obramowanie bramki. Było blisko!

36′

Problemy zdrowotne Filipa Marchwińskiego. Po interwencji sztabu medycznego „Marchewa” kontynuuje grę.

34′

SOUSA! Portugalczyk popisał się przyjęciem na klatkę piersiową i natychmiastowym wolejem z powietrza. Zabrakło nieco więcej dokładności przy strzale, a akcja 23-latka z pewnością obiegłaby cały świat.

31′

Z dużej chmury, mały deszcz. Alfonso Sousa zabawił się z Litwinami w polu karnym, lecz po efektownych dryblingach zabrakło efektywnego zagrania.

26′

CO ZA AKCJA! Napędzający szybki kontratak po rzucie rożnym rywali Kristoffer Velde z głębi pola obsłużył prostopadłym podaniem wychodzącego na wolne pole Hoticia, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem minimalnie chybił obok słupka.

19′

Pierwszy atak Żalgirisu zakończony niezbyt groźny strzałem. Litwini sprawdzili czujność Filipa Bednarka.

18′

Hotić miał chrapkę na drugiego gola. Bośniak uderzył z dystansu, ale golkiper stanął na wysokości zadania.

13′

Andersson uderzył mocno po ziemi zza pola karnego, bramkarz Żalgirisu nie bez problemów sparował piłkę.

11′

GOOOL! Elias Andersson dośrodkował do Dino Hoticia, który uderzeniem głową z 11. metra wpakował piłkę do siatki!

10′

Mocny początek Lecha. Kolejorz zgodnie z planem w pełni kontroluje wydarzenia na boisku. Do pełni szczęścia brakuje tylko sytuacji podbramkowych.