Przejdź do treści
LODZ 19.05.2024
MECZ 33 KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2023/24 --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH IN LODZ: WIDZEW LODZ - LECH POZNAN
N/Z LECH POZNAN  
FOT. PAWEL PIOTROWSKI/ 400mm.pl

Polska Ekstraklasa

Lech Poznań z pierwszym transferem? Reprezentant Haiti może dołączyć do Kolejorza

Lech Poznań tego lata nie dokonał jeszcze ani jednego wzmocnienia, co budzi potężny niepokój u kibiców ze stolicy Wielkopolski. Możliwe, że już niebawem sytuacja ta się zmieni. Z Lechem łączony jest reprezentant Haiti.

Maciej Łanczkowski

fot. PAWEŁ PIOTROWSKi / 400MM

Gdy inne drużyny z PKO BP Ekstraklasy zbroją się przed startem sezonu, Lech Poznań w ogóle nie jest aktywny na rynku i nie dokonał ani jednego transferu. Do drużyny powróciło kilku piłkarzy z wypożyczeń, ale Tomasz Rząsa nie sfinalizował jeszcze ani jednego transferu zewnętrznego do drużyny Nielsa Frederiksena.

Wygląda na to, że już niebawem sytuacja ta ulegnie zmianie. Jak podaje duński portal Tipsbladet, na celowniku Lecha znalazł się Haitańczyk Louicius Don Deedson, obecnie występujący w duńskim Odense BK.

23-latek to klasyczny napastnik występujący w roli środkowego atakującego, ale dobrze radzi sobie również na prawej i lewej stronie formacji ofensywnej. W minionym sezonie duńskiej Superligi zagrał 17 meczów i zdobył w nich 8 goli.

Don Deedson ma na koncie 5 meczów w reprezentacji Haiti, zdobył w nich 2 gole.

Jego wartość rynkowa oceniana jest na 1,2 miliona euro. Odense BK ma jednak dobrą pozycję negocjacyjną, kontrakt piłkarza jest ważny do czerwca 2027 roku.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024