Lech poznał rywala w IV rundzie eliminacji LE

O promocję do fazy grupowej Ligi Europy poznański Lech walczyć będzie w Belgii. Kolejorz poznał ostatniego rywala w eliminacjach.

Trener Dariusz Żuraw ma niespełna tydzień na przygotowanie drużyny do potyczki z Charleroi (foto: 400mm.pl)

Wicemistrzowie Polski awans do IV rundy kwalifikacji Ligi Europy wywalczyli już w środę. Lech odniósł efektowne zwycięstwo w wyjazdowej potyczce z Apollonem Limassol. Na Cyprze było aż 5:0 dla Kolejorza, a łupem bramkowym podzielili się Pedro Tiba (dwie), Jakub Kamiński, Mikael Ishak oraz Jan Sykora.

Rywalem poznańskiej drużyny w grze o fazę grupową LE będzie belgijskie Charleroi. Czwartkowe zawody rozgrywane na Stade du Pays de Charleroi świetnie rozpoczęli gospodarze. Od 11. minuty belgijski zespół prowadził po golu Doriana Dessoleila. Po przerwie Partizan zdołał jednak odrobić stratę: w 53. minucie Takuma Asano podał w pole karne, a niepilnowany rezerwowy Seydouba Soumah posłał piłkę do siatki.

Po 90. minutach było 1:1, zaś w dogrywce lepsza okazała się drużyna francuskiego trenera Karima Belhocine’a. Bramkę na wagę awansu zdobył w 107. minucie Kaveh Rezaei. Irański napastnik popisał się ładnym uderzeniem z rzutu wolnego, po którym piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.

Spotkanie pomiędzy Charleroi a Lechem zostanie rozegrane w przyszły czwartek, 1 października, w Belgii.

W pozostałych, czwartkowych meczach III rundy eliminacji Ligi Europy, które już dobiegły końca, również nie brakowało emocji. Niespodziankę sprawił węgierski Fehervar FC, który wyrzucił z rozgrywek Stade Reims. Tę konfrontację rozstrzygnęły rzuty karne. Z kolei Viktoria Pilzno gładko rozprawiła się z duńskim Sonderjyske – Czesi zwyciężyli 3:0. FK Rostów u siebie przegrał 1:2 z Maccabi Hajfa. W następnej rundzie zameldowało się CSKA Sofia, które pokonało 3:1 B36 Torshavn z Wysp Owczych.