Lech nie zawiódł i znowu ograł Finów

Lech Poznań dopełnił formalności i awansował do trzeciej rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Kolejorz na własnym terenie poradził sobie bez większych problemów z FC Honka.

W pierwszym spotkaniu w Finlandii Lech zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Wówczas Kolejorz po golach Vojo Ubiparipa, Łukasza Teodorczyka oraz Marcina Kamińskiego odniósł zwycięstwo 3:1, co było świetnym wynikiem przed rewanżem na własnym terenie.

Na szczęście podopieczni Mariusza Rumaka dzisiaj nie zawiedli i odnieśli drugie zwycięstwo nad fińskim rywalem. Mecz rozpoczął się dla gospodarzy fantastycznie. Już w 6. minucie Szymon Pawłowski doskonale dograł do Łukasza Teodorczyka, a ten wykorzystał sytuację sam na sam bez najmniejszych problemów.

Jednak radość kibiców Lecha nie trwała długo. Już po dwóch minutach przyjezdni odpowiedzieli. Po ładnej akcji Sampo Koskinen pokonał Jasmina Buricia, który nieoczekiwanie otrzymał szansę w tym spotkaniu.

Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze znowu wyszli na prowadzenie. Pawłowski dokładnie dośrodkował z rzutu rożnego, a jego podanie wykorzystał Tomasz Kędziora strzelając gola głową. W drugiej części spotkania Lech kontrolował przebieg gry i odniósł zwycięstwo 2:1.

W kolejnej rundzie eliminacyjnej Kolejorz zmierzy się z Żalgirisem Wilno.