2024.10.19 Krakow
Pilka nozna , PKO BP Ekstraklasa sezon 2024/25
Cracovia Krakow - Lech Poznan
N/z Bryan Fiabema, Mikael Ishak, Afonso Sousa, radosc po bramce na 0-1, gol, bramka
Foto Krzysztof Porebski / PressFocus

Football Polish top league , 2024/2025 season
Bryan Fiabema, Mikael Ishak, Afonso Sousa, radosc po bramce na 0-1, gol, bramka
Credit: Krzysztof Porebski / PressFocus

Lech nie był przyjacielski dla Cracovii. Kolejorz obronił fotel lidera

Mecz przyjaźni o fotel lidera dla Lecha. Podopieczni Nielsa Frederiksena w pewnym stylu pokonali 2:0 Cracovię w hicie 12. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Krzysztof Porebski / PressFocus

Choć obydwie drużyny na co dzień darzą się sympatią, to dzisiaj na stadionie przy Kałuży nie mogło być mowy o przyjaźni. Stawką meczu był bowiem fotel lidera Ekstraklasy.

Początkowo jednak, obserwując przebieg boiskowych wydarzeń, nie dało się odnieść wrażenia, że grają ze sobą lider i rewelacja początku sezonu. W pierwszej połowie więcej było rac na trybunach niż sytuacji bramkowych.

Spotkanie rozkręciło się dopiero w drugiej połowie. A właściwie rozkręcił się Lech, który wrzucił piąty bieg, a Cracovia nie mogła go dogonić.

Kolejorz tuż po przerwie, niczym wytrawny bokser, wyprowadził dwa szybkie ciosy, rozstrzygające losy rywalizacji. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Mikael Iskah, a trzy minuty później Patrik Walemark po asyście Ishaka podwyższył prowadzenie.

Prowadzenie, którego poznaniacy już nie oddali, ba, nie dali nawet dojść do głosu Pasom. Gospodarze w drugiej odsłonie nie oddali ani jednego strzału na bramkę Bartosza Mrozka. Tak bezradnej Cracovii w tym sezonie jeszcze nie widzieliśmy. To była dominacja przez duże 'D’.

Lech obronił i umocnił się na fotelu lidera. Po dwunastu kolejkach podopieczni Nielsa Frederiksena mają na swoim koncie 28 punktów. Cracovia natomiast plasuje się tuż za podium na czwartej lokacie. (JB)