Lech gra z Austrią Wiedeń!

Dzisiaj mistrz Polski rozegra swoje drugie spotkanie w obecnej edycji Ligi Konferencji Europy. „Kolejorz” zmierzy się z Austrią Wiedeń.

90+4′ KONIEC! Lech po bardzo dobrym spotkaniu pokonuje Austrię Wiedeń 4:1. Bramki dla ekipy mistrza Polski zdobywali Mikael Ishak, Michał Skóraś oraz Kristoffer Velde, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Dla gości trafił Matthias Braunoder.

90+2′ Nieśmiała próba gości, ale piłkę bez problemów łapie Bednarek.

90+1′ Żółta kartka dla Braunodera.

90′ Cztery minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

90′ LECH Z CZWATYM GOLEM! Velde zdobywa swoją drugą bramkę w tym meczu. Norweg zebrał drugą piłkę i uderzył tuż przy lewym słupku.

89′ Lucas Galvao z żółtą kartką.

85′ Schodzi Ishak. Za niego wejdzie Filip Dagerstal.

83′ Kolejna szansa Skórasia, ale piłkarz Lecha uderzył obok bramki.

77′ Kolejna podwójna zmiana w szeregach Austrii. Plac gry opuścili Gruber i Marvin Martins. Za nich Haris Tabaković oraz Dario Kreiker.

76′ TRZECI GOL DLA LECHA! Kristoffer Velde podwyższa prowadzenie gospodarzy. Norweg źle przyjął sobie piłkę w polu karnym, ale zdołał się obrócić i oddać precyzyjny strzał na długi słupek.

71′ Podwójna zmiana w zespole z Wiednia. Z boiska zeszli Fitz i James Holland. Za nich Can Keles oraz Georg Teigl.

70′ Mądra gra „Kolejorza”. Poznaniacy nie pozwalają Austrii na rozwinięcie skrzydeł.

69′ Schodzi Amaral, na boisku pojawia się Filip Marchwiński.

68′ Bednarek ukarany żółtą kartką.

66′ Żółty kartonik dla Douglasa.

64′ Żółta kartka dla Grubera.

64′ GOL DLA LECHA! Michał Skóraś potwierdza świetną dyspozycję i wyprowadza mistrza Polski na prowadzenie! Zawodnik „Kolejorza” z pierwszej piłki uderzył na bramkę Fruchtla po kapitalnym podaniu Pereiry.

62′ Niebezpieczny strzał Grubera. Piłka przeleciała obok słupka bramki Bednarka.

60′ Pierwsza zmiana w ekipie Austrii. Za Jukicia wchodzi 19-letni Muharem Husković.

59′ Zmiany w zespole Lecha. Zeszli Szymczak i Kvekveskiri, a na boisku pojawili się Kristoffer Velde oraz Radosław Murawski.

58′ Szymczak z żółtą kartką.

56′ Groźna odpowiedź Austrii. Strzelał Braunoder, ale dobrą interwencję w defensywie zaliczył Szymczak, który zablokował uderzenie.

52′ To mogła być akcja bramkowa Lecha, ale Amaral nie dobiegł do prostopadłej piłki zagranej przez Skórasia.

50′ Znowu intensywny początek Lecha. Nieźle wygląda drużyna z Poznania.

49′ Kolejna świetna okazja Amarala! Tym razem strzał Portugalczyka broni bramkarz Austrii.

46′ Jedna roszada w ekipie Kolejorza. Boisko opuścił Pedro Rebocho. Za niego Barry Douglas.

22:01
46′ Rozpoczyna się druga połowa!

21:46
Za Lechem niezłe 45 minut, choć mistrz Polski spokojnie mógł prowadzić z Austrią. Oby w drugiej połowie zawodnicy Johna van den Broma zdołali pokonać ekipę z Wiednia.

21:45
45′ Sędzia kończy pierwszą połowę. Arbiter nie doliczył nic do podstawowego czasu gry.

40′ Dobra szansa Filipa Szymczaka, ale napastnik Lecha nie trafił czysto w piłkę.

36′ Broni Filip Bednarek! Bramkarz Lecha wyczuł intencje Manfreda Fischera i dobrze interweniował.

35′ Żółta kartka dla Rebocho.

35′ Rzut karny dla Austrii Wiedeń! Pedro Rebocho źle przyjął sobie piłkę i sfaulował Dominika Fitza

29′ Austria wyrównuje! Błyskawiczna akcja gości zostaje wykończona przez Matthiasa Braunodera. Nie popisała się obrona Lecha, która nie była w stanie wybić piłki z własnego pola karnego.

27′ GOL DLA LECHA! Mikael Ishak wyprowadza mistrza Polski na prowadzenie! Szwedzki napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Austrii i płaskim strzałem pokonał Christiana Fruchtla.

27′ Ciekawy mecz z obu stron. Zarówno Lech, jak i Austria są w stanie stworzyć sobie niezłe sytuacje do zdobycia bramki. Gole wiszą w powietrzu.

25′ Znowu szczęścia spróbował Gruber, ale po raz drugi górą w tym pojedynku Bednarek.

24′ Świetna szansa Austrii! Piłkarze z Wiednia wyprowadzili kontrę, z piłką popędził Andreas Gruber i uderzył na bramkę Lecha. Na szczęście dla mistrza Polski, nie było to zbyt mocne uderzenie i Filip Bednarek poradził sobie z nim bez większych problemów.

23′ Obiecująca szansa Pereiry, ale strzał Portugalczyk poszybował nad poprzeczką.

22′ Gospodarze starają się rozgrywać. Podopieczni Johna van den Broma pokazali, że potrafią przechytrzyć defensywę rywala.

17′ Kolejna niezła sytuacja gospodarzy! Michał Skóraś wyszedł na czystą pozycję do oddania strzału, ale jego uderzenie było bardzo niecelne.

14′ Dobra okazja Lecha! Joao Amaral wszedł w pole karne i był w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale uderzył nad poprzeczką.

8′ Lepszy fragment Austrii, Kolejorz zamknięty na własnej połowie. Gospodarze mają trudności z wyjściem spod pressingu.

4′ Obiecujący początek Lecha. Mistrz Polski zaczął agresywnie.

21:00
1′
Zaczynamy!

20:55
Przypomnijmy, jak wygląda sytuacja w grupie C. Na pierwszym miejscu znajduje się Villareal, który tydzień temu wygrał z Lechem 4:3. Austria jest druga, a Hapoel Beer Sheva trzeci. Obie drużyny w pierwszej kolejce podzielił się punktami. Na ostatnim miejscu jest mistrz Polski.

20:50
W takim zestawieniu zagrają z kolei piłkarze Austrii Wiedeń.

20:45
Tak prezentuje się skład Lecha Poznań!

20:40
Witamy w relacji na żywo z meczu Lecha Poznań z Austrią Wiedeń! Oby to był dobry wieczór dla polskich kibiców!