LE: Zwycięska dogrywka Romy

AS Roma pokonała po dogrywce 4:1 Feyenoord Rotterdam i awansowała do półfinału Ligi Europy. Sebastian Szymański zanotował asystę przy golu dla Holendrów.

Roma przystępowała do rewanżu z zerowym marginesem błędu. W pierwszy meczu na De Kuip podopieczni Jose Mourinho przegrali 0:1 i przed własną publicznością na Stadio Olimpico nie mogli sobie pozwolić na kolejną porażkę.

W 60. minucie gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Leonardo Spinazzoli. Giallorossi chcieli pójść za ciosem i definitywnie zamknąć losy dwumeczu. Nieco ponad kwadrans później Bryan Cristante umieścił piłkę w siatce, lecz po konsultacji z VAR jego bramka – co kontrowersyjne – nie została uznana.

Po wątpliwym anulowaniu gola, jakby tego było mało, Feyenoord doprowadził do wyrównania. W 80. minucie Sebastian Szymański dostrzegł lepiej ustawionego Igora Paixao i na mniej niż dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry to piłkarze z Holandii byli w półfinale.

Z półfinałowego snu brutalnie wybił ich Paulo Dybala, który w 73. minucie zmienił na boisku innego reprezentanta Polski – Nicolę Zalewskiego. Argentyńczyk o polskich korzeniach tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego trafił do siatki i podtrzymał Romę przy życiu.

Dogrywka należała już tylko i wyłącznie do piłkarzy z Wiecznego Miasta. Stephan El Shaarawy podwyższył prowadzenie, a Lorenzo Pellegrini przypieczętował awans do upragnionego półfinału, w którym Roma zmierzy się z Bayerem Leverkusen.