LE: Zespół Sobiecha na remis z ekipą Dudki. H96 wygrał grupę L

Artur Sobiech z wysokości ławki rezerwowych, a Dariusz Dudka z wysokości trybun obserwowali zmagania UD Levante z Hannoverem 96 w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europy. Było to starcie o pierwsze miejsce w grupie L.

Niemiecki zespół wyszedł na murawę w Hiszpanii niezwykle zmotywowany, co szybko przełożyło się na zdobyte gole. Najpierw w 18. minucie gola dla gości zdobył Lars Stindl, a osiem minut później na 2:0 podwyższył Didier Ya Konan. Gospodarze odpowiedzieli dopiero w 50.minucie za sprawą trafienia Angela. Mecz zakończył się jednak remisem 2:2, bo tuż przed ostatnim gwizdkiem gola strzelił Iborra.

Przed ostatnią kolejką w tabeli grupy L prowadzili Niemcy z jednopunktową przewagą nad Levante. Hiszpanie do fazy pucharowej przedostali się więc z drugiego miejsca. Pozostałe zespoły – Twente i Helsingborg – nie liczyły się już w walce o awans. W pojedynku outsiderów lepsi okazali się Skandynawowie, którzy wygrali w Holandii 3:1.