LE: Wyjazdowa porażka Ajaksu

Liga Europy wróciła po zimowej przerwie! Do niespodzianki doszło na Coliseum Alfonso Perez: w pierwszym spotkaniu 1/16 finału Getafe przed własną publicznością pokonało 2:0 Ajax.

Trener Erik ten Hag ma nad czym pracować z drużyną przed rewanżem z Getafe (foto: Reuters)

Zespół z Amsterdamu trafił do rozgrywek Ligi Europy po zajęciu trzeciego miejsca w grupie Champions League. Drużyna, która w poprzednim sezonie okazała się rewelacją Ligi Mistrzów, teraz uchodzi za jednego z głównych pretendentów do triumfu w LE.

Przed Ajaksem jednak trudna droga nawet do 1/8 finału. W pierwszym meczu fazy pucharowej zespół prowadzony przez trenera Erika ten Haga musiał uznać wyższość Getafe.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 38. minucie zmagań. Po dośrodkowaniu w pole karne Mathias Olivera zagrał piłkę do Deyversona, a Brazylijczyk precyzyjnym strzałem otworzył wynik zawodów.

Po przerwie Ajax nie tylko nie odrobił straty, ale pozwolił rywalowi na zdobycie kolejnej bramki. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry rezerwowy Kenedy zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od młodego obrońcy Sergino Desta, co kompletnie zmyliło bramkarza Bruno Varelę.

W rewanżu holenderska drużyna będzie więc musiała odrabiać dwubramkową stratę, co przy tak dobrze dysponowanym Getafe nie będzie łatwym zadaniem. Drugie starcie tych zespołów, w Amsterdamie, zaplanowano na 27 lutego.