LE: „Wejście Smoka” Artura Sobiecha!

Hannover 96 prowadził z zespołem Helsiborgs już 2:0, a mimo to rywal zdołał odrobić straty. Mecz 4. kolejki grupy L Ligi Europy ostatecznie zakończył się jednak zwycięstwem gospodarzy 3:2.

Partizan – Inter 1:3 (0:0) – KLIKNIJ!

Athletic – Lyon 2:3 (0:2) – KLIKNIJ!

Hannover 96 już w trzeciej minucie meczu objął prowadzenie po tym jak bramkarza rywala pokonał Diouf. Ten sam zawodnik na listę strzelców po raz drugi wpisał się w 50. minucie i gospodarze prowadzili 2:0.

Drużyna gości mimo straty dwóch bramek nie zamierzała rezygnować z walki o korzystny wynik. W 59. minucie kontaktowego gola strzelił Djurdjic, a do wyrównania doprowadził Bedoya.

Nie wiadomo jak potoczyłyby się losy tego meczu, gdyby nie Artur Sobiech. Reprezentant Polski na placu gry pojawił się w 87. minucie i w pierwszym kontakcie z piłką wywalczył rzut karny dla swojej drużyny. Przyjezdni długo nie mogli pogodzić się z decyzją sędziego i w efekcie z boiska z czerwoną kartką wyleciał najpierw Atta, a następnie Larsson. Jedenastkę na bramkę zamienił Huszti i mecz zakończył się wynikiem 3:2.

Dzięki tej wygranej Hannover 96 wywalczył awans do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Europy.

Zobacz wyniki, tabelę i terminarz Ligi Europy – KLIKNIJ!