LE: Tottenham rozbił Inter, porażka Obraniaka w Lizbonie

W najciekawszym meczu czwartku Inter Mediolan został rozbity w wyjazdowym meczu przez Tottenham. Wyspiarze są już jedną nogą w ćwierćfinale.

Piłkarscy kibice przede wszystkim ostrzyli sobie zęby na starcie Tottenhamu z Interem. Miał to być zacięty, pełen znakomitych akcji, stojący na najwyższym poziomie mecz, a okazało się, że Wyspiarze po prostu przejechali się po bezradnych Włochach. Już w 6.minucie w polu karnym najwyżej wyskoczył nie kto inny, jak Bale i było 1:0 dla gospodarzy. Handanović bez szans. Niecały kwadrans później było już 2:0 dla gospodarzy. Wielbłąd popełnił Ranocchia, piłka trafiła pod nogi Sigurdssona, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Handanović znów bez szans. Na 3:0 na początku drugiej połowy podwyższył Vertonghen. Wydaje się, że losy awansu są już chyba rozstrzygnięte…

Z polskiego punktu widzenia ciekawe były również dwa inne, czwartkowe mecze z godziny 21:05. Zespół Girondins Bordeaux, w barwach którego występuje Ludo Obraniak, mierzył się na wyjeździe z Benfiką Lizbona. Zapowiadało się na ciężki mecz dla gości i rzeczywiście tak było. Francuzi – nawet pomimo minimalnej porażki 0:1 – nie mają chyba jednak co narzekać: w rewanżu są w stanie odrobić stratę jednego gola i przedostać się do ćwierćfinału. Obraniak spędził na boisku pełne 90.minut.

Levante, gdzie zarobkuje Dariusz Dudka, podejmowało Rubin Kazań. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, a Polaka zabrakło nawet na ławce rezerwowych.

W ostatnim meczu FC Basel ograło przed własnymi kibicami niebywale mocny Zenit Sankt Petersburg. Gości, choć wystąpili w swoim najmocniejszym zestawieniu z Hulkiem, Dannym oraz Witselem, upokorzyli najpierw na siedem minut przed końcem Diaz, a tuż przed ostatnim gwizdkiem Frei. W rewanżu będzie gorąco…

Benfica – Girondins Bordeaux 1:0 (1:0)