LE: Szachtar wygrywa na Łazienkowskiej

Szachtar Donieck wygrał swój pierwszy mecz na stadionie Legii Warszawa przy Łazienkowskiej, odkąd występuję tam w europejskich pucharach. Ukraińska drużyna pokonała w pierwszym meczu 1/16 finału Rennes 2:1.

Szachtar Donieck powrócił do Warszawy i rozgrywa swoje spotkania w europejskich pucharach. Jesienią Ukraińcom nie udało się wygrać przy Łazienkowskiej, jednak dzisiaj zanotowali premierowe zwycięstwo. Doniecki zespół pokonał Rennes w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy.

Pierwsza połowa była znakomita dla gospodarzy. W 11. minucie Dmytro Kryskiv zdobył pierwszego gola. Tuż przed przerwą wynik na 2:0 podwyższył Artem Bondarenko, wykorzystując rzut karny.

Po przerwie znacznie lepsze było Rennes, które wyraźnie odżyło i nasiliło swoje ataki. W 59. minucie Toko Ekambi trafił kontaktową bramkę, jednak nie udało się zdobyć wyrównującego gola.

Rewanż za tydzień na Roazhon Park w Rennes.