LE: Świetny mecz w Rzymie

Świetny mecz zaserwowali piłkarze Lazio i Feyenoordu na Stadio Olimpico w Rzymie. Lazio prowadziło czterema bramkami, jednak ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:2.

Lazio Rzym wygrało pierwszy mecz Ligi Europy. Zawodnicy z „Wiecznego Miasta” wygrali 4:2, choć w drugiej połowie ich sytuacja nieco się skomplikowała i musieli bronić wyniku.

Już w 4. minucie meczu Luis Alberto pewnie wykorzystał podanie Mattiasa Vecino. Po kwadransie gry na tablicy wyniku pojawiło się 2:0 po strzale Felipe Andersona. Świetną grę Rzymian ponownie zaakcentował Vecino, który zdobył trzeciego gola.

Po przerwie urugwajski pomocnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców i wynik 4:0 nie wskazywał żadnych problemów dla Rzymian. Holendrzy zaczęli jednak grać znacznie lepiej i w 69. minucie meczu Santiago Gimenez wykorzystał rzut karny i dał trafienie kontaktowe. Meksykański napastnik zdobył swoją drugą bramkę w 88. minucie i kilka minut później mógł egzekwować kolejny rzut karny, jednak VAR ostatecznie nie wskazał przewinienia w polu karnym Lazio. Rzymianie dociągnęli korzystny wynik 4:2 do ostatniego gwizdka sędziego.

Słabo zaprezentował się Sebastian Szymański, który znalazł się w wyjściowym składzie. Ostatnie, dobre wyniki polskiego zawodnika dawały nadzieję na dobry występ w Lidze Europy, jednak tym razem nasz pomocnik spisał się poniżej oczekiwań. Został zmieniony już w przerwie i nie pojawił się na boisku w drugiej połowie.