LE: Standard i PAOK grają dalej

PAOK Saloniki i Standard Liege w kolejnej rundzie Ligi Europy. Grecy ograli dość niespodziewanie Tottenham Hotspur, natomiast Standard bez większych problemów poradził sobie z Hannoverem 96.

Zobacz relację PilkaNożna.pl z pozostałych środowych spotkań Ligi Europy – KLIKNIJ!

Grupa A

Do sporej niespodzianki doszło w północnym Londynie. Grający w przemeblowanym składzie Tottenham, przegrał na White Hart Lane z PAOK-iem Saloniki. Grecy całkowicie zaskoczyli podopiecznych Harry’ego Redknappa i już po 14 minutach prowadzili 2:0. Przed przerwą z boiska wyrzucony został Stafylidis, a gola kontaktowego dla gospodarzy strzelił Luca Mordić. Mimo przewagi jednego zawodnika „Kogutom” nie udało się doprowadzić do wyrównania i swój udział w Lidze Europy zakończyli oni już na fazie grupowej. PAOK zameldował się 1/16 finału.

Rubin Kazań – Shamrock Rovers 4:1 (2:1)

Zobacz relację PilkaNozna.pl – KLIKNIJ!

Tottenham Hotspur – PAOK Saloniki 1:2 (1:2)
0:1 – Salpingidis (6′)
0:2 – Athasiadis (14′)
1:2 – Modrić (38′)

Grupa B

Awans do kolejnej rundy rozgrywek zapewnił sobie Standard Liege. W meczu na szczycie grupy B Belgowie pokonali bez większych problemów Hannover 96 2:0. Bramki dla gospodarzy strzelali w tym spotkaniu Tchite i Cyriac. Dzięki trzem punktom Standard nie tylko zapewnił sobie awans do 1/16 finału, ale także bardzo zbliżył się do zajęcia pierwszego miejsce w swojej grupie. W drugim meczu tej grupy Vorskla Połtawa zremisowała z Kopenhagą 1:1

Standard Liege – Hannover 96 2:0 (1:0)

1:0 – Tchité (26′)
2:0 – Cyriac (59′)

Vorskla Połtawa – FC Kopenhaga 1:1 (1:1)
1:0 – N’Doye (31′) – gol samobójczy
1:1 – N’Doye (37′)