LE: Spacerek Manchesteru United

Sheriff Tyraspol nie miał nic do powiedzenia w starciu z Manchesterem United. Drużyna Erika ten Haga wygrała 3:0.

Manchester od początku kontrolował przebieg spotkania. Piłkarze holenderskiego szkoleniowca nie dopuszczali rywala pod własną bramkę, a sami często próbowali zaskoczyć bramkarza przeciwnika. Kilka niezłych szans miał Cristiano Ronaldo, do którego koledzy chętnie kierowali podania. Portugalczyk był aktywny, lecz bardzo nieskuteczny. Sfrustrowany niemocą nie potrafił się przełamać. Gol dla „Czerwonych Diabłów” padł tuż przed przerwą. Rodak CR7, Diogo Dalot wyskoczył do dośrodkowanej z rzutu rożnego piłki i pewnym uderzeniem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po zmianie stron gospodarze nieco spuścili z tonu, lecz nie zaprzestali swoich ataków. Przewagę Manchesteru w 65. minucie powiększył Marcus Rashford, który, tak jak Dalot, strzałem głową trafił do siatki. Na niecałe dziesięć minut przed końcem wynik spotkania ustalił Ronaldo. Portugalczyk na raty pokonał Maksyma Kovala – najpierw ukraiński bramkarz obronił jego uderzenie, ale przy dobitce nie miał już żadnych szans. Drużyna Sheriffa, podobnie jak w pierwszej połowie, nie była w stanie ani razu sprawdzić czujności Davida de Gei. Hiszpan był dziś kompletnie bezrobotny w swoim polu karnym.

Awans Manchesteru United do fazy pucharowej jest pewny. „Czerwone Diabły” walczą w tej chwili tylko o 1. miejsce w grupie, które na ten moment zajmuje Real Sociedad. W następnej kolejce drużyna Erik ten Haga wybierze się do Hiszpanii. Jeśli pokona ekipę z Kraju Basków, zajmie fotel lidera, dzięki czemu uzyska awans do 1/8, a nie 1/16, finału Ligi Europy.