LE: Sevilla wyeliminowała United!

Sensacja na Estadio Sanchez Pizjuan! Sevilla pokonała aż 3:0 Manchester United w rewanżowym meczu 1/4 finału Ligi Europy i awansowała do półfinału!

Sensacja stała się faktem! Sevilla, która na co dzień walczy o utrzymanie w hiszpańskiej LaLiga, wyrzuciła z Ligi Europy faworyta do zwycięstwa w całych rozgrywkach i jednocześnie trzecią drużynę angielskiej Premier League.

A przecież wcale nie musiało tak być. W pierwszym spotkaniu na Old Trafford to Manchester był zespołem wyraźnie dominującym. Niemniej jednak nieskuteczność Czerwonych Diabłów połączona z wyjątkowym pechem w końcówce (dwa gole samobójcze) pozostawiała losy dwumeczu otwarte.

W rewanżu przed własną publicznością skazywana na pożarcie Sevilla spłatała niezłego figla faworyzowanym podopiecznym Erika ten Haga. Gospodarze już w 8. minucie objęli prowadzenie. Po błędzie Davida de Gei i Harry’ego Maguire’a do siatki trafił Youssef En Nesyri.

Szybko strzelona bramka uskrzydliła sewilczyków. Tuż przed przerwą futbolówkę w siatce umieścił Lucas Ocampos, lecz ostatecznie jego trafienie po konsultacji z VAR zostało anulowane z uwagi na wcześniejszy ofsajd.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Sevilla zadała kolejny cios United. W 47. minucie Loic Bade wpisał się na listę strzelców po podaniu Ivana Rakiticia. Gwoździa do trumny Manchesteru wbił w końcówce notujący dublet En Nesyri.

Sevilla, która aż sześciokrotnie triumfowała w Lidze Europy, co jak dotąd pozostaje niepobitym rekordem, po raz kolejny udowodniła, że czuje się w tych europejskich rozgrywkach drugiej kategorii jak ryba w wodzie, nawet jeśli ma spore problemy na pozostałych frontach.

W półfinale podopieczni Jose Luis Mendillabara zmierzą się z Juventusem.