LE: Sensacyjna porażka Napoli

Takiego rozstrzygnięcia pod Wezuwiuszem nikt się nie spodziewał. Napoli sensacyjnie przegrało z AZ Alkmaar 0:1 w pierwszej kolejce Ligi Europy.

Napoli od przegranej rozpoczyna zmagania w tegorocznej edycji Ligi Europy. Piłkarze Gennaro Gattuso całkowicie zdominowali spotkanie z AZ Alkmaar ale zabrakło skuteczności w wykończeniach akcji. W pierwszej połowie włoska drużyna miała kilka znakomitych okazji do zdobycia bramki, jednak po żadnej z nich piłka nie znalazła się w siatce.

W drugiej części meczu Napoli jeszcze bardziej przeważało, jednak gola udało się zdobyć podopiecznym Arne Slota. W 57. minucie Dani de Wit wykorzystał podanie Jonasa Svenssona i pokonał stojącego między słupkami Alexa Mereta.

Neapolitańczycy mimo wielu okazji w drugiej części spotkania nie zdołali wyrównać wyniku i ostatecznie musieli uznać wyższość rywala, który wywiózł ze Stadio San Paolo trzy punkty.

Piotr Zieliński nie wystąpił w tym spotkaniu. Polski zawodnik w dalszym ciągu jest zakażony koronawirusem i nie mógł wziąć udziału w starciu z Alkmaar.