LE: Rubin Kazań coraz bliżej awansu

Rubin Kazań postawił ogromny krok w kierunku do awansu do 1/16 finału Ligi Europy. Rosjanie pokonali na własnym boisku Shamrock Rovers 4:1 i zajmują obecnie pierwsze miejsce w tabeli grupy A.
Spotkanie w stolicy Tatarstanu od samego początku toczyło się pod dyktando gospodarzy. Już w 10. minucie pierwszego gola zdobył Nelson Valdez. Reprezentant Paragwaju otrzymał kapitalne podanie od Christiana Noboy i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Radość graczy Rubina nie trwała jednak zbyt długo. Już kilkadziesiąt sekund później do remisu doprowadził bowiem Oman.

Gospodarze nie zamierzali jednak się zrażać i ruszyli do ataków. Kolejnego gola udało się strzelić w 36. minucie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Nacho. Wynik 2:1 utrzymał się do końca pierwszej części spotkania. Po zmianie stron przewaga Rubina nie zmalała. Kolejne dwie bramki zdobyli Valdez i Martins i było już jasne, że trzy punkty pozostaną w Kazaniu.

Dzięki tej wygranej Rubin ma na swoim koncie 10 punktów i przewodzi w tabeli. W walce o awans liczą się jeszcze PAOK Saloniki (8 punktów) i Tottenham Hotspur (7 punktów). Oba zespoły zagrają ze sobą na White Hart Lane. Początek spotkania o godzinie 21:05.