LE: Roma jedną nogą w ćwierćfinale

AS Roma pokonała 2:0 Real Sociedad w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Nicola Zalewski.

Mecz od samego początku układał się po myśli piłkarzy z wiecznego miasta. Rzymianie objęli prowadzenie już pierwszym kwadransie. W 13. minucie Stephan El Shaarawy wyprowadził ich na prowadzenie.

W kolejnych minutach utrzymywała się minimalna przewaga bramkowa podopiecznych Jose Mourinho. Dopiero w końcówce przypieczętowali zwycięstwo. W 87. minucie ostateczny wynik ustalił Marash Kumbulla.

Giallorossi przed rewanżem, który odbędzie się za tydzień 16 marca na Reale Arena w San Sebastian, są w komfortowej sytuacji. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że jedną nogą są już w ćwierćfinale, choć wynik 2:0 z pierwszego meczu nie gwarantuje jeszcze gry w 1/4 finału.

Spotkanie na Stadio Olimpico z perspektywy ławki rezerwowych oglądał Nicola Zalewski. Trener Mourinho postanowił dokonać roszady personalnej w składzie i dał odpocząć reprezentantowi Polski.