LE: Rennes lepsze od Dynama Kijów

Rennes długo nie mogło zdobyć prowadzenia, ale w końcu dopięło swego. Francuska drużyna pokonała Dynamo Kijów.

Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Rennes. W 23. minucie podanie Amine’a Gouiriego na bramkę zamienił Martin Terrier. 25-letni napastnik mocnym strzałem z ostrego kąta pokonał bezradnego Denysa Bojko. Piłkarze Dynama nie złożyli broni i wyrównali po zaledwie 10 minutach. Gola na 1:1 strzelił Wiktor Cyhankow.

Po zmianie stron większy nacisk na ofensywę postawiło Rennes. Francuzi stworzyli sobie o wiele więcej okazji do zdobycia bramki, nie dopuszczali też piłkarzy Dynama do zbyt wielu sytuacji. Gospodarze długo próbowali skruszyć ukraińską defensywę, ale w końcu się udało. W 89. minucie zwycięskiego gola strzelił Desire Doue. 17-latek wykorzystał problemy gości w wyprowadzeniu piłki z sektora defensywnego, odebrał futbolówkę i samodzielnie przeprowadził rajd zakończony precyzyjnym strzałem.

Rennes plasuje się na drugim miejscu w swojej grupie i ma tyle samo punktów co pierwsze Fenerbache. Dynamo zamyka tabelę, do tej pory nie zdobyło ani „oczka” i jego szanse choćby na grę w LKE są coraz mniejsze. O trzecią pozycję Ukraińcy zagrają najpewniej z AEK-iem Larnaką.