LE: Remis Szachtara

Szachtar Donieck zremisował z Marsylią. Wydawało się, że Francuzi przechylą szalę na swoją korzyść w końcówce, ale ukraiński zespół zdołał doprowadzić do wyrównania.

W pierwszej części meczu nie padły żadne bramki. Piłkarze odrobili to po przerwie z nawiązką. Najpierw do siatki trafili Les Olympiens. W 64. minucie Jonathan Clauss podał do Pierre’a-Emericka Aubameyanga, a ten wyprowadził OM na prowadzenie. Kilka minut później gola na 1:1 strzelił Mykoła Matwijenko.

Kolejne uderzenia nastąpiły w końcówce spotkania. W 90. minucie prowadzenie gościom dał Iliman Ndiaye. Zawodnicy Szachtara się nie poddali, kilka chwil po golu Francuzów do wyrównania doprowadził Eguinaldo, który wykorzystał Ołeksandra Zubkowa.

Rewanż odbędzie się 22 lutego w Marsylii.