LE: Remis przybliża Villarreal do awansu z grupy

Hiszpańska drużyna zremisowała na wyjeździe z Maccabi Tel Awiw 1:1. Villarreal jest liderem grupy i dzieli go krok od awansu do kolejnej fazy rozgrywek.

W pierwszej części spotkania piłkarza Unaia Emery’ego byli zdecydowanie stroną dominującą w tym spotkaniu, mimo kilku bardzo dobrych okazji pod bramką rywala, tylko raz udało im się zmieścić piłkę w siatce. Dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy Alex Baena pokonał bramkarza gospodarzy i Villarreal wyszedł na prowadzenie.

Przebieg drugiej połowy kompletnie różnił się od swojej poprzedniczki, tym razem aktywniejsi byli gospodarze i to oni częściej kreowali sytuacje pod bramką rywala. Raptem minutę po wznowieniu gry Aleksandar Pesic wyrównał wynik meczu. Przez niemal cały okres drugiej połowy Villarreal nie miał ani jednego, celnego strzału. Dopiero w końcówce meczu Hiszpanom udało się raz skierować piłkę w światło bramki. Więcej goli na Bloomfield Stadium w Tel Awiwie nie padło i obie drużyny podzieliły się punktami.

Villarreal jest liderem grupy i raczej awans Hiszpanów jest niezagrożony. Mają trzy punkty przewagi nad drugim Maccabi i cztery nad Sivassporem.