LE: Remis na wagę awansu Romy

AS Roma melduje się w ćwierćfinale Ligi Europy. Rzymski zespół zdołał bezbramkowo zremisować z Realem Sociedad i dzięki przewadze z pierwszego spotkania ma awans do kolejnego etapu.

Wynik mecz z Rzymu (2:0) zadecydował o awansie AS Romy do kolejnego etapu. W rewanżowym spotkaniu zespół Jose Mourinho zremisował bezbramkowo z Realem Sociedad i dzięki temu awansował do ćwierćfinału Ligi Europy.

W San Sebastian zdecydowanie lepsi byli gospodarze, którzy mieli potężną przewagę optyczną. Hiszpanie konstruowali wiele ataków na połowie Romy, jednak ich działania nie kończyły się celnym strzałem w kierunku bramki Rui Patricio.

AS Roma odpuściła w tym meczu ofensywę, choć pod koniec pierwszej części spotkania Chris Smalling trafił do siatki, jednak bramka została nieuznana przez VAR. Goście grali mądrze w defensywie i przeciwstawili się atakom Realu Sociedad.

Nicola Zalewski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, jednak pojawił się na boisku już w 42. minucie.

AS Roma pozna swojego rywala już podczas jutrzejszego losowa w Nyonie.