LE: RB Lipsk wygrywa rzutem na taśmę

RB Lipsk musiał się sporo namęczyć w pierwszym starciu z Rangers w półfinale Ligi Europy. Niemiecka drużyna wygrywa 1:0 i w rewanżu będzie miała lekką zaliczkę.

Niemiecka drużyna jeszcze przed rozpoczęciem meczu była uważana za faworyta tego spotkania, jednak przebieg meczu wcale nie potwierdzał tej tezy. W pierwszej połowie „Byki” miały widoczną przewagę, choć żadna z drużyn nie zdołała wykreować żadnej okazji, która skończyłaby się choćby jednym, celnym uderzeniem.

Dopiero po przerwie meczu rozgrywanym w Lipsku zaczęło się dziać nieco więcej. Akcje Lipska nabrały kształtów i gospodarze realnie zagrażali bramce przyjezdnych.

W 85. minucie Angelino trafił do siatki. Gracz Lipska popisał się skutecznym uderzeniem zza pola karnego. Strzał był na tyle sprytny, że piłka znalazła drogę do siatki bramki Allana McGregora.

Lipsk wygrywa 1:0, jednak dla Niemców to praktycznie żadna przewaga przez rewanżem w Glasgow.