LE: RB Lipsk pierwszym półfinalistą

RB Lipsk awansował do półfinału rozgrywek Ligi Europy! Niemiecka drużyna pokonała Atalantę 2:0!

Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się remisem 1:1, dzięki czemu kwestia awansu była w pełni otwarta i żadna z ekip nie była w świetle jednoznacznego faworyta do gry w półfinale Ligi Europy.

Już w 18. minucie spotkania Christopher Nkunku wykorzystał dogranie Laimera i trafił do siatki, otwierając wynik spotkania. Pierwsza połowa była bardzo równa z niewielkim wskazaniem na drużynę z Lipska, która nieco częściej potrafiła przenieść ciężar gry pod pole karne rywala.

Po przerwie Atalanta wyraźnie wrzuciła wyższy bieg. Była częściej przy piłce, kreowała więcej okazji do zdobycia bramki, jednak brakowało konkretów w ataku i Włosi nie potrafili oddać celnego uderzenia w światło bramki.

W 87. minucie RB Lipsk otrzymał rzut karny i Christopher Nkunku trafił do siatki, skompletował dublet i postawił stempel przy awansie swojej drużyny do półfinału.