LE: Rashord uratował United w Nikozji

Manchester United nie bez problemów pokonał 3:2 Omonię Nikozja w 3 serii gier fazy grupowej Ligi Europy.

Czerwone Diabły od początku od końca, za wyjątkiem epizodycznych fragmentów na korzyść Omonii, kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń, co było naturalną konsekwencją różnicy klas. Sęk jednak w tym, że u podopiecznych Erika ten Haga szwankowała podbramkowa skuteczność.

Tego samego nie można powiedzieć o walecznych Cypryjczykach, którzy wprawdzie nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, ale gdy już wyprowadzali kontratak, to siali zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Davida de Geę

Właśnie po jednej z takich szybkich akcji, konkretnie w 34. minucie, Omonia wyszła na prowadzenie, kiedy to Karim Ansarifard nie pomylił się w sytuacji sam na sam po stracie piłki na środku boiska przez Tyrella Malacię.

United zaczęło trafiać do bramki dopiero po pojawieniu się na placu gry Marcusa Rashforda. Reprezentant Anglii po przerwie wszedł na murawę i dosłownie wziął sprawy w swoje ręce: sam dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a do tego dołożył jeszcze asystę przy trafieniu Anthony’ego Martiala.

Mimo to nie obyło się bez nerwów pod koniec spotkania. W 86. minucie Nikolas Panagiotou strzelił bramkę kontaktową po kolejnej stracie piłki na własnej połowie przez piłkarzy United. Ostatecznie udało im się dowieźć jednobramkową przewagę do ostatniego gwizdka sędziego i wywieźć z Nikozji komplet punktów.

Na półmetku fazy grupowej Manchester jest na drugim miejscu w grupie E z dorobkiem 6 oczek.