LE: Pewny triumf Romy, sensacja w Niemczech

Piłkarze AS Romy bez większych problemów rozgromili przed własną publicznością Basaksehir 4:0. Takim samym zwycięstwem popisali się niespodziewanie zawodnicy Wolfsberger AC, którzy pokonali na wyjeździe Borussię Moenchengladbach.

Strzelanina w Rzymie rozpoczęła się w 42. minucie i niespodziewanie rozpoczął ją… piłkarz gości – Junior Caicara, który przypadkowo posłał piłkę do własnej bramki i otworzył wynik spotkania.

Po zmianie stron włoski zespół wrzucił wyższy biegi i dorzucił trzy trafienia. Najpierw w 58. minucie efektowną akcję prawą stroną przeprowadził Nicolo Zaniolo, który ograł dwóch rywali i wyłożył piłkę na tacy Edinowi Dżeko, a snajper tylko dostawił nogę.

Niecały kwadrans później obaj zawodnicy zamienili się rolami. Dżeko zgrał piłkę na prawą stronę pola karnego do Zaniolo, a ten mocnym i precyzyjnym strzałem podwyższył wynik spotkania.

W samej końcówce meczu wynik na 4:0 ustalił Justin Kluivert. Holender otrzymał prostopadłe podanie od Zaniolo i mimo asysty jednego obrońcy zdołał oddać precyzyjny strzał przy słupku.

***

Do niespodzianki doszło w Moenchengladbach, gdzie Borussia wysoko przegrała z Wolfsbergerem. Przez pierwszą połowę niemiecki zespół nie oddał nawet jednego celnego strzału, a Austriacy prowadzili do przerwy aż 3:0. Po zmianie stron dorzucili jeszcze jedno trafienie i pewnie wywieźli komplet punktów.