LE: Pewny awans Manchesteru United.

Manchester United bez żadnego problemu pokonał Granadę i pewnie awansował do półfinału Ligi Europy. Anglicy po raz kolejny pokonali Granadę 2:0.

Czerwone Diabły miały bardzo komfortową sytuację przed rewanże, po zwycięstwie 2:0 w Hiszpanii piłkarze Solskjaera nie musieli rzucać się do ataku, jedynym celem było odpieranie ataków Granady, która musiała odrobić straty z pierwszego meczu i zdobyć minimum trzy gole, myśląc o awansie w podstawowym czasie gry.

Już w 6. minucie Edinson Cavani trafił do siatki i w zasadzie zamknął kwestie awansu do półfinału Ligi Europy. Czerwone Diabły pewnie kontrolowały spotkanie, dopuszczali do głosu rywali z Hiszpanii i nie szukali podwyższenia prowadzenia. W 90. minucie Vallejo wpakował piłkę do własnej siatki, dając drugie trafienie United w tym meczu.

To drugi półfinał z rzędu Manchesteru United. Rok temu angielska drużyna odpadła nie awansowała do finału, ulegając Sevilli. Jak będzie teraz? Ich rywalem będzie drużyna AS Romy.