LE: Pewna wygrana MIlanu

AC Milan bez żadnego problemu wygrywa ze Spartą Praga w 2. kolejce fazy grupowej Ligi Europy.

AC Milan z kolejną wygraną (foto: Reuters)

Drużyna z Mediolanu wygrywa swoje drugie spotkanie w tym sezonie Ligi  Europy. Przed tygodniem drużyna Stefano Pioliego pokonała Celtic, dziś dopisała kolejny komplet punktów po wygraniu ze Spartą Prafa 3:0 na własnym stadionie.

Pierwszego gola już 24. minucie zdobył Brahim Diaz. Przed przerwą wynik mógł podwyższyć Zlatan Ibrahimović, jednak szwedzki zawodnik zmarnował rzut karny.

W drugiej części spotkania do siatki trafiali Rafael Leao oraz Diogo Dalot, ustanawiając tym samym wynik meczu.

Sparta w tym meczu praktycznie nie istniała. Zawodnicy czeskiej drużyny oddali raptem jeden celny strzał i ani razu nie zagrozili poważnie bramce strzeżonej przez Cipriana Tatarusanu.

Milan lideruje w grupie H z kompletem punktów. Dla Sparty to druga porażka w tej edycji Ligi Europy.