LE: Petrescu triumfuje nad Lazio

Do sporej sensacji doszło w Rumunii w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Europy. CFR Cluj prowadzone przez Dana Petrescu pokonało przed własną publicznością Lazio Rzym 2:1.

W pierwszej połowie Lazio stworzyło dwie świetne sytuacje, z których jedną zamieniło na gola. Najpierw na początku spotkania Sergiej Milinković-Savić oddał zbyt słaby strzał głową, który bez problemu wyłapał bramkarz rywali. W 25. minucie o wiele konkretniejszy był Bastos, który wykorzystał dośrodkowanie Jony’ego i wyprowadził gości na prowadzenie.

Rzymianie pod koniec pierwszej połowy sami sobie skomplikowali sytuację. Lucas Leiva sfaulował w polu karnym jednego z rywali, sędzia Daniel Stefański podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Ciprian Deac.

Po zmianie stron Cluj zadało decydujący cios na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry. Billel Omrani wykorzystał niezdecydowanie bramkarza Lazio i sprytnym strzałem głową go przelobował, zapewniając Rumunom komplet punktów.

W drugim spotkaniu grupy E Rennes zremisowało przed własną publicznością z Celtikiem Glasgow 1:1.