LE: Milan remisuje z francuskim Lille

AC Milan zawiódł w meczu przeciwko drużynie Lille. Mediolańczycy bez Zlatana Ibrahimovicia w składzie zaledwie zremisowali z francuską ekipą.

Gianluigi Donnarumma (foto: Reuters)

Drużyna Milanu mogła dziś objąć prowadzenie w swojej grupie i znacząco przybliżyć się do awansu do kolejnej fazy Ligi Europy. Drużyna pod wodzą Pioliego nie zachwyciła na Stade Pierre-Mauroy i zremisowała z Lille 1:1.

Pierwsza połowa była bardzo słaba, obie drużyny grały poniżej oczekiwań i widowisko było nudne i bez jakichkolwiek akcji ofensywnym. Dopiero w ostatnich minutach pierwszej części obudzili się gospodarze i oddali raptem jeden celny strzał na bramkę Włochów, jednak piłka nie znalazła drogi do siatki.

Tuż po przerwie Milan przycisnął i wyszedł na prowadzenie, w 46. minucie Samu Castillejo trafił do siatki i Milan wygrywał jednym golem z gospodarzami, którzy odpowiedzieli w 65. minucie. Jonathan Bamba wykorzystał podanie Jonathan Daviesa i wpisał się na listę strzelców.

Druga odsłona spotkania również nie była spektakularna i widowisko niczym nie porywało. Żadna z ekip nie zdołała strzelić więcej goli do ostatniego gwizdka sędziego.

Drużyna Lille umocniła się na pozycji lidera grupy H i ma osiem punktów na koncie. O jeden mniej ma drugi w klasyfikacji AC Milan.