LE: Milan pokonuje Celtic na wyjeździe.

AC Milan dopisuje trzy punkty w pierwszym spotkaniu Ligi Europy. Mediolańczycy wygrali z Celtikiem na wyjeździe 3:1.

Ibrahimović zagrał z Celtikiem 66 minut. (foto: Reuters)

Wymarzony początek zmagań w Lidze Europy dla Rossoneri. Piłkarze z Mediolanu potwierdzili bardzo dobrą formę z boisk Serie A i pokonali Celtic w pierwszym meczu fazy grupowej europejskiego czempionatu. Podopieczni Pioliego już w 14. minucie meczu objęli prowadzenie po trafieniu Rade Krunicia. Tuż przed przerwą wynik na 2:0 podwyższył Brahim Diaz.

W drugiej połowie więcej sytuacji bramkowych mieli gospodarze i w 76. minucie Mohamed Elyounoussi zdobył bramkę kontaktową. Mimo usilnych starań piłkarze z Glasgow nie zdołali zdobyć więcej goli, jeszcze w doliczonym czasie gry do siatki trafił Jens Hauge, ustanawiając wynik meczu na 3:1 na korzyść przyjezdnych.

Patryk Klimala wszedł na plac gry w 77. minucie meczu. Polski zawodnik nie pokazał nic szczególnego, miał raptem cztery kontakty z piłką i zaliczył trzy podania.