LE: Lokomotiw Moskwa zapewnił sobie awans

Tylko jednego punktu potrzebował w czwartek Lokomotiw Moskwa, aby zapewnić sobie awans do kolejnej rundy Ligi Europy. Piłkarze rosyjskiego klubu wykonali swoje zadanie wzorowo.
Drugi w tabeli Lokomotiw na własnym terenie zmierzył się z trzecim Sturmem, który miał jeszcze iluzoryczne szanse na awans. Gospodarze przed czwartkowym meczem mieli sześć punktów przewagi nad rywalem.

Lokomotiwowi do awansu wystarczał remis. Gospodarze w 62. minucie wyszli na prowadzenie po trafieniu Bitencourta Maicona. Zaledwie po minucie goście wyrównali, a na listę strzelców wpisał się Florain Kainz.

Remis był korzystny dla gospodarzy, ale takim wynikiem w Moskwie nikt się nie zadowalał. W 72. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Dmitri Sychev. Na minutę przed końcem wynik meczu na 3:1 ustalił Denis Glushakov.

Po pięciu kolejkach Lokomotiw ma dwanaście punktów na swoim koncie. Wcześniej awans z tej grupy wywalczył sobie Anderlecht Bruksela.