LE: Leicester pokonuje Spartaka Moskwa

Kapitalne widowisko zaserwowali piłkarze Spartaka i Leicester na Otkrytije Ariena w Moskwie. Gospodarze dzielnie walczyli i prowadzili dwukrotnie z angielskim rywalem, jednak po czterech golach Patsona Daki „Lisy” zapisują na swoje konto arcyważny komplet punktów.

Wygrana piłkarzy Brendana Rodgersa (fot. Reuters / Forum)

Dla Leicester był to najprawdopodobniej najważniejszy mecz w fazie grupowej tej edycji Ligi Europy. Piłkarze Brendana Rodgersa mieli na swoim koncie raptem jeden punkt i zajmowali ostatnie miejsce, przez co zwycięstwo ze Spartakiem było obowiązkiem Anglików zakładając, że celują w awans do pucharowej części „drugoligowych”, europejskich rozgrywek.

Spotkanie rozpoczęło się fantastycznie dla zawodników Spartaka, którzy od 11. minuty prowadzili po trafieniu Alexandra Soboleva. Pierwsza część spotkania była niezwykle wyrównana z lekką przewagą Leicester, jednak to gospodarze tuż przed przerwą podwyższyli prowadzenie na 2:0 po strzale Jordana Larssona. Raptem kilkadziesiąt sekund później Patson Daka zdołał trafić kontaktowego gola.

Tuż po przerwie Leicester odważnie zaatakowało i w 48. i 54. minucie Daka popisał się dubletem, dzięki czemu po niecałej godzinie gry miał już na swoim koncie klasycznego hat-tricka. W 79. minucie 23-letni Zambijczyk zdobył swojego czwartego gola w tym meczu i na tablicy pojawił się wynik 4:2 dla przyjezdnych.

Jeszcze w 86. minucie Alexander Sobolev po raz drugi trafił do siatki w tym meczu, jednak Spartakowi nie udało się doprowadzić do wyrównania. Po fantastycznym widowisku Leicester zapisuje komplet punktów na swoje konto.

Sytuacja w grupie C zrobiła się bardzo ciekawa. Legia Warszawa lideruje z 6 punktami na koncie. Leicester dzięki dzisiejszej wygranej wskoczył na pozycję wicelidera z 4 punktami na koncie. Spartak z trzema oczkami jest trzeci. Stawkę zamyka Napoli z jednym punktem, jednak lider tabeli Serie A jutro zmierzy się u siebie z Legią.