LE: Juventus awansował do półfinału!

Drużyna Juventusu melduje się w półfinale Ligi Europy. Włosi co prawda zremisowali ze Sportingiem w rewanżu, jednak zaliczka z pierwszego meczu okazała się wystarczająca.

Wynik pierwszego meczu okazał się decydujący o awansie z tej pary. Juventusowi udało się zremisować ze Sportingiem 1:1 w rewanżu, jednak zwycięstwo w Turynie 1:0 zaważyło o tym, że wielokrotny mistrz Włoch zagra w półfinale tej edycji Ligi Europy.

Mecz w Lizbonie rozpoczął się znakomicie dla Juve, już w 9. minucie spotkania Rabiot wykorzystał podanie Alexa Sandro i Włosi objęli prowadzenie. Jeszcze w pierwszej połowie Marcus Edwards wyrównał z rzutu karnego.

Przez całe spotkanie do Portugalczycy mieli przewagę na boisku. Gospodarze szukali trafienia na wagę dogrywki i zwiększenia swoich szans na wyrwanie awansu z rąk Juventusu. Piłkarze Allegriego zdołali się jednak wybronić i mecz zakończył się remisem.

Pełne spotkanie między słupkami bramki Juve zagrał Wojciech Szczęsny. W 71. minucie na boisku pojawił się Arkadiusz Milik.