LE: Granada z solidną zaliczką

W kolejnym meczu 1/8 finału Ligi Europy Granada CF podejmowała Molde FK. Gospodarze byli minimalnymi faworytami w tej rywalizacji.

Obydwie drużyny stworzyły bardzo wyrównaną parę, ale w pierwszym meczu za minimalnego faworyta uznawano Granadę.

Gospodarze, zgodnie z oczekiwaniami, od początku spotkania wyglądali lepiej od swoich rywali. W 26. minucie Jorge Molina dał Granadzie prowadzenie. Asystował – Rui Silva.

Bardzo szybko Molde FK znalazło się w trudnej sytuacji.

Mijały kolejne minuty meczu i to Granada CF nadal była stroną przeważającą, choć generalnie nie było to porywające widowisko.

Ostatecznie obejrzeliśmy jeszcze jedno trafienie. W 75. minucie Soldado podwyższył prowadzenie miejscowych, którzy ostatecznie wygrali 2:0 i są w dobrej sytuacji przed rewanżem.