LE: Gol Obraniaka, grali Milik i Boenisch, ławka Szukały

Levente UD, Viktoria Pilzno, Chelsea FC, Ajax Amsterdam i Benfica Lizbona bardzo przybliżyły się do gry w najlepszej „szesnastce” Ligi Europy. W czwartkowy wieczór mogliśmy oglądać na europejskich boiskach kilku reprezentantów Polski, z czego na spore wyróżnienie zasłużył jeden – Ludo Obraniak z Bordeaux.

Obraniak przybliżył swoje Bordeaux do 1/8 finału Ligi Europy

LE: Zenit ograł Liverpool, Artur Sobiech nie pomógł Hannoverowi – KLIKNIJ!

Spore kroki na drodze do 1/8 finału Ligi Europy zrobiły w czwartek zespoły Levante UD i Ajaksu Amsterdam, które pewnie odprawiły swoich rywali. Hiszpanie ograli na własnym boisku Olympiakos Pireus 3:0, jednak udziału w tym zwycięstwie nie miał były reprezentant Polski Dariusz Dudka, którego zabrakło nawet w kadrze meczowej. Z kolei Ajax pokonał Steauę Bukareszt 2:0, a poczynania swoich kolegów z wysokości ławki rezerwowych oglądał Łukasz Szukała.

Z bardzo dobrej strony podczas wyjazdowego spotkania w Kijowie pokazał się Ludovic Obraniak. Pomocnik Girondins Bordeaux wpisał się na listę strzelców w 23. minucie, a jego trafienie może śmiało kandydować do miana bramki czwartku na europejskich boiskach. Starcie Żyrondystów z Dynamem zakończyło się ostatecznie remisem 1:1.

Gorycz porażki musieli przełknąć kibice, którzy zgromadzili się na BayArena w Leverkusen. Miejscowy Bayer przegrał 0:1 z Benfiką Lizbona i znacznie uszczuplił swoje szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Oscar Cardozo. Reprezentanci Polski – Sebastian Boenisch i Arkadiusz Milik rozpoczęli zawody na ławce rezerwowych. Pierwszy pojawił się na boisku w 82. minucie, natomiast drugi wszedł na plac boju w 70. minucie.

Do niespodzianki dość sporego kalibru doszło w Neapolu, gdzie miejscowa drużyna przegrała z Viktorią Pilzno aż 0:3. Poległa natomiast inna czeska drużyna w tej fazie rozgrywek, czyli Sparta Praga, która na Generali Arena nie sprostała Chelsea FC. Mecz zakończył się rezultatem 0:1, a gola na wagę zwycięstwa strzelił Oscar.