LE: Feyenoord z hukiem wyrzucił Szachtar

Feyenoord Rotterdam rozgromił Szachtar Donieck aż 7:1 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Europy i w koncertowym stylu awansował do ćwierćfinału.

W pierwszym meczu, który odbył się na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie, padł jednobramkowy remis. Feyenoord przez większość czasu gry wyraźnie dominował, lecz nie potwierdził tego w zdobyczy bramkowej, a jednocześnie Szachtar wykorzystał jedyny celny strzał.

W rewanżu mistrzowie Ukrainy nie mieli już tyle szczęścia. Przebieg boiskowych wydarzeń miał identyczny charakter jak przed tygodniem, z tą różnicą, że dzisiaj podopieczni Arne Slota byli dużo skuteczniejsi pod bramką strzeżoną przez Anatolija Trubina

Już w 9. minucie Santiago Gimenez wyprowadził Holendrów na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą Feyenoord prowadził 3:0 po dwóch trafieniach Orkuna Kokcu. Przy pierwszym golu asystę zanotował Sebastian Szymański.

Reprezentant Polski przebywał na boisku do 57. minuty, gdy na De Kupi było 4:0 za sprawą Oussamy Idrissiego. Marokańczyk potem dołożył kolejnego gola, a na listę strzelców wpisali się także Alireza Jahanbakhsh i Danilo.

Honor Ukraińców uratował w końcówce Kevin Kelsy

Nie zmieniło to jednak rozmiarów porażki. Szachtar z hukiem odpadł z Ligi Europy, a Feyenoord w koncertowym stylu awansował do ćwierćfinału.