LE: Falcao nie pomógł. Atletico za burtą

Ubiegłoroczny triumfator Ligi Europy zakończył udział w tej edycji rozgrywek na 1/16 finału. Zespół Atletico Madryt, musiał uznać wyższość Rubina Kazań i to mimo tego, że w rozegranym w czwartek meczu lepsza okazała się drużyna z Hiszpanii…

Przed tygodniem na Vicente Calderon Atletico nieoczekiwanie przegrało z Rubinem 0:2. Goście z Rosji objęli wówczas prowadzenie już w 6. minucie meczu po bramce Karadeniza. W końcówce pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką obejrzał Sharonov i klub z Kazania musiał kontynuować mecz w osłabieniu. Mimo gry w dziesiątkę przez całą drugą połowę Rubin zdołał nie tylko wygrać spotkanie, ale i zdobyć drugą bramkę. W doliczanym czasie gry na listę strzelców wpisał się Orbaiz i tak oto doszło do niespodzianki.

W rozegranym w Rosji spotkaniu rewanżowym długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero w 84. minucie bramkarza rywala pokonał Falcao przywracając nadzieje fanom Atletico. W 89. minucie z boisko wyleciał Navas z Rubina, ale grająca w końcówce w przewadze drużyna z Madrytu nie była w stanie zdobyć kolejnej bramki, która dałaby im dogrywkę. Atletico wygrało w czwartek 1:0, ale awans do 1/8 finału wywalczył Rubin Kazań.

Rubin – Atletico 0:1 (0:0) – KLIKNIJ!