LE: Eintracht górą nad West Hamem

Eintracht pokonał West Ham u siebie w pierwszym starciu półfinału Ligi Europy. Niemiecka drużyna przed rewanżem u siebie jest w nieco lepszym położeniu.

Eintracht zdobył błyskawicznego gola i już w pierwszej minucie gości objęli prowadzenie w tym meczu. Ansgar Knauff wykorzystał dobre podanie od Rafaela Borre’a i drużyna z Bundesligi mogła cieszyć się z korzystnego wyniku tuż po pierwszym gwizdku.

Pierwsza część spotkania była bardzo równa i żadna z drużyn nie miała widocznej przewagi na boisku. West Ham zdołał jednak wyrównać za sprawą bramki autorstwa Michaila Antonio w 21. minucie.

Po przerwie znów oglądaliśmy równe spotkanie, choć West Ham nieco częściej podchodził pod pole karne przeciwnika. Anglicy nie potrafili jednak wykreować uderzeń w kierunku bramki i tracili piłkę w okolicy pola karnego Eintrachtu.

W 54. minucie Daichi Komada ustanowił wynik 2:1 i jak się okazało, było to ostatnie trafienie w starciu na Stadionie Olimpijskim w Londynie.

Przed West Hamem trudne zadanie. Piłkarze Davide Moyesa przegrali u siebie i w rewanżu będą mieli na prawdę trudne zadanie, mimo że przewaga Eintrachtu wynosi raptem jedną bramkę. Czeka nas bardzo emocjonujący rewanż.