LE: Dziś dowiemy się kto zagra w finale

Przed tygodniem rozegrano pierwsze mecze półfinałowe Ligi Europy. Zespół FC Basel przegrał przed własną publicznością z Chelsea FC 1:2, natomiast Fenerbahce pokonało u siebie Benfikę Lizbona 1:0. Dziś z kolei odbędą się spotkania rewanżowe.

Chelsea Londyn rozpoczynała sezon z nadzieją na obronę trofeum Ligi Mistrzów. Zespół „The Blues” pożegnał się jednak z rozgrywkami już po fazie grupowej. W drodze do półfinału Ligi Europy londyńczycy uporali się ze Spartą Praga, Steauą Bukareszt i Rubinem Kazań. W dwumeczu, którego stawką jest finał rywalizują z FC Basel i po wygranej 2:1 są bliscy powodzenia.

Pierwsze starcie obu ekip było niezwykle ciekawe. Już w 12. minucie prowadzenie objęli gracze londyńskiej drużyny. Frank Lampard dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę głową do bramki skierował Victor Moses. Sporo było w tym wszystkim przypadku, ponieważ piłka bardziej odbiła się od głowy Nigeryjczyka, niż był to jego mierzony strzał. Gospodarze wyrównali w 86. minucie po tym jak rzut karny na bramkę zamienił Schar. „Jedenastki” tej być jednak nie powinno, sędzia popełnił błąd. Sprawiedliwości stało się jednak zadość i w doliczonym czasie gry David Luiz dał Chelsea zwycięstwo.

W czwartkowy wieczór o awans do finału Ligi Europy powalczą jeszcze ekipy Fenerbahce i Benfiki Lizbona. W Stambule lepsza była turecka drużyna, która wygrała 1:0, chociaż mogła i powinna wyżej. Podopieczni Aykuta Kocamana nie wykorzystali wielu dobrych okazji strzeleckich, w tym rzutu karnego. Zmarnowane sytuacje nie zemściły się się piłkarzach Fenerbahce przed tygodniem czy nie zemszczą się także i dziś?