LE: Dreszczowiec w Rzymie i awans gospodarzy

AS Roma zremisowała z Ajaxem 1-1, jednak dzięki korzystniejszemu wynikowi w pierwszym spotkaniu, drużyna z Rzymu awansowała do kolejnej rundy.

Drużyna Ten Haga za burtą Ligi Europy! (fot. Reuters)

Pierwszy mecz w Amsterdamie zakończył się korzystniejszym wynikiem dla rzymskiej drużyny, która wygrała 2:1. Dwa gole strzelone na wyjeździe dawały komfort rzymianom, jednak honorowe trafienie Ajaxu dawało im furtkę w drugim spotkaniu, co sprawiało, że kwestia awansu była w dalszym ciągu otwarta.

Pierwsza połowa zakończyła się bez trafień. Częściej przy piłce byli zawodnicy Ajaxu, jednak żadna z drużyn nie wyróżniała się bardziej na tle ofensywny. Emocje zaczęły się po przerwie, w 49. minucie Brian Brobbey zdobył pierwszego gola dla Ajaxu, dwie minuty później Dusan Tadić trafił do siatki, jednak arbiter nie uznał trafienia serbskiego zawodnika, przed trafieniem do siatki system VAR wyłapał faul drużyny atakującej.

W 72. minucie Edin Dzeko trafił do siatki – Ajax miał nieco ponad 15 minut, aby zdobyć drugiego, prawidłowego gola i doprowadzić do dogrywki. Przyjezdni mieli kilka ciekawych akcji pod bramką Romy, jednak nie udało im się trafić do siatki i to AS Roma wywalczyła przepustkę do półfinału Ligi Europy.

W 1/2 finału Rzymianie zmierzą się z Manchesterem United.