LE: Cenna wygrana Wilków

Wolverhampton Wanderers w meczu 1/16 finału Ligi Europy podejmowało Espanyol Barcelona. Gospodarze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Wolverhamtpon Wanderers od pierwszych minut tego spotkania miało przewagę nad hiszpańskim rywalem. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 15. minucie.

Defensywa Espanyolu fatalnie zachowała się przy rzucie rożnym. W efekcie Digo Jota znalazł się w kapitalnej sytuacji, w której z kilku metrów bez problemów pokonał bramkarza Espanyolu.

Na kolejne trafienie musieliśmy zaczekać do drugiej części gry. Wolverhampton Wanderers nadal miało optyczną przewagę, którą przełożyło na efekt bramkowy w 52. minucie.

Wówczas świetnie piłkę przed polem karnym przejął Ruben Neves, który oddał atomowe uderzenie na bramkę Espanyolu. Bramkarz gości ponownie był bez szans.

Gracze Wolverhampton Wanderers spokojnie kontrolowali wydarzenia na murawie. Ostatecznie gospodarze odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo 4:0.