LE: Bayer dalej na szlaku zwycięstw

Bayer Leverkusen znacznie przybliżył się do półfinału, wygrywając z West Hamem 2:0. Wynik byłby znacznie okazalszy, gdyby nie świetna postawa Łukasza Fabiańskiego w bramce.

Bayer Leverkusen kontynuuje serię meczów bez porażki i pokonał West Ham w pierwszym starciu ćwierćfinałowym Ligi Europy. Aptekarze mają w zwyczaju strzelać bramki dopiero w końcówce i podobnie było w tym meczu. Wynik spotkania w 83. minucie otworzył Hoffmann, Boniface ustalił wynik meczu w 91. minucie gry.

Znakomity mecz zagrał Łukasz Fabiański. Choć rywale dominowali na boisku, Polak stanął na wysokości zadania, broniąc z poświęceniem liczne uderzenia. Mimo dwukrotnej kapitulacji, Fabiański bezapelacyjnie był najlepszym zawodnikiem West Hamu. Londyńczycy nie potrafili nawiązać walki i stworzyli zaledwie jedną, niegroźną sytuację pod bramką rywali.

Rewanż za tydzień na Stadionie Olimpijskim w Londynie.