LE: Bardzo skromna zaliczka Romy

Liga Europy wróciła po zimowej przerwie. W pierwszym meczu 1/16 finału tych rozgrywek AS Roma na swoim stadionie zwyciężyła 1:0 belgijski KAA Gent.

Aleksandar Kolarov i jego koledzy okazali się lepsi od Gent, ale przed rewanżem w Belgii nie mogą spać spokojnie (foto: Forum/Antonietta Baldassarre)

Do czwartkowej konfrontacji Roma przystępowała w roli zdecydowanego faworyta. Przed startem fazy pucharowej rzymska drużyna była wymieniana nawet wśród kandydatów do występu w finale rozgrywek.

Zespół prowadzony przez trenera Paulo Fonsecę co prawda pokonał Gent, jednak nie można powiedzieć, że było to zwycięstwo przekonujące. Gospodarze zaledwie raz znaleźli sposób na zaskoczenie belgijskiej defensywy.

Ta chwila miała miejsce już na początku spotkania. W 13. minucie gry napastnik Edin Dżeko wykonał świetne, prostopadłe podanie, które otworzyło drogę do bramki Carlesowi Perezowi. Hiszpański skrzydłowy nie zmarnował sytuacji „sam na sam” z bramkarzem Thomasem Kaminskim.

Więcej goli na Stadio Olimpico nie padło – ostatecznie Roma pokonała Gent 1:0. Tak skromna zaliczka nie daje przedstawicielowi Serie A absolutnie żadnego komfortu przed rewanżem.

Drugi mecz tych zespołów zostanie rozegrany 27 lutego w Gandawie.