LE: Asysta Milika nie pomogła Bayerowi

W czwartkowy wieczór wystąpiło w barwach Bayeru Leverkusen dwóch Polaków, którzy jednak nie zdołali uchronić zespołu przed porażką. Niemiecki klub przegrał w Lizbonie z tamtejszą Benfiką 1:2 i pożegnał się z rozgrywkami Ligi Europy.

LE: Falcao nie pomógł. Atletico za burtą – KLIKNIJ!

LE: Ogromne szczęście i awans Tottenhamu – KLIKNIJ!

Z Sebastianem Boenischem w wyjściowym składzie i z Arkadiuszem Milikiem na ławce rezerwowych przystąpił Bayer to rewanżowego spotkania 1/16 finału LE. Ten drugi na boisku pojawił się w 72. minucie i już kilkadziesiąt sekund później zaliczył asystę przy trafieniu Schurrle. Wcześniej gola dla Benfiki strzelił jednak John, dlatego „Aptekarze” do awansu potrzebowali jeszcze jednej bramki.

Niestety dla Polaków, po upływie dwóch minut prowadzenie odzyskali gospodarze. Pułapkę ofsajdową popsuł Boenisch, który nie zdołał w porę się przemieścić, a bramkarza zespołu gości pokonał Matic. Benfica wygrała 2:1 i to ona zagra w kolejnej fazie rozgrywek.

Po remisie na Ukrainie 1:1 i wygranej 1:0 we Francji Girondins Bordeaux awansowało do 1/8 finału Ligi Europy kosztem Dinama Kijów. Spora w tym zasługa Ludovica Obraniaka, który w pierwszej konfrontacji obu ekip strzelił pięknego gola dla „Żyrondystów”. W rewanżu trafił Diabate.

Formalności w czwartkowy wieczór dopełniła Victoria Pilzno, która pokonała u siebie Napoli 2:0. Czeska drużyna losy dwumeczu rozstrzygnęła tak naprawdę przed tygodniem, gdy nieoczekiwania wygrała we Włoszech 3:0. Trzybramkowej przewagi broniło dziś także Levante, z tą różnicą, że czyniło to na wyjeździe. Na stadionie Olympiakosu Pireus drużyna Dariusza Dudki wygrała 1:0. Polak na boisku pojawił się w 86. minucie.

Awans do 1/8 finału Ligi Europy wywalczy w czwartek także zespoły Rubina Kazań, Basel, Lazio, Tottenhamu, Interu Mediolan, Newcastle, VfB Stuttgart, Anży, Chelsea, Fenerbahce oraz Zenitu Sankt Petersburg.

Zobacz komplet wyników rewanżowych meczów 1/16 finału Ligi Europy – KLIKNIJ!