LE: Arsenal triumfuje w hicie

Arsenal Londyn udanie zainaugurował fazę grupową Ligi Europy. Kanonierzy pokonali na wyjeździe Eintracht Frankfurt 3:0.

Widowisko we Frankfurcie od pierwszych minut trzymało w napięciu. Obie strony stwarzały sporo sytuacji, ale piłkarze byli nieskuteczni. Po stronie gospodarzy dwie niezłe szanse zmarnował Filip Kostić, a jedną zaprzepaścił Bas Dost. Po stronie londyńczyków nieskuteczny był Lucas Torreira oraz Emile Rowe.

Na pierwszego gola czekaliśmy do 38. minuty. Bukayo Saka zagrał na prawą stronę do Josepha Willocka, ten przebiegł z piłką kilkanaście metrów, wpadł w pole karne, nawinął rywala i strzałem po rykoszecie zaskoczył golkipera gospodarzy.

Po zmianie stron tempo było równie dobre. W pierwszych minutach drugiej połowy przycisnął Arsenal za sprawą Pierre’a-Emericka Aubameyanga, który minimalnie się pomylił, a chwilę później Granit Xhaka uderzył w poprzeczkę. Ze strony gospodarzy odpowiedział Andre Silva, ale minimalnie się pomylił.

Wymiana ciosów trwała w najlepsze, ale znowu piłka nie mogła znaleźć drogi do siatki. Aż do 85. minuty, kiedy to Saka otrzymał podanie od Nicolasa Pepe i precyzyjnym strzałem z 20. metrów posłał futbolówkę do bramki tuż przy słupku. Trzy minuty później rywali dobił Aubameyang, który ustalił wynik na 3:0.

W drugim meczu grupy F Standard Liege pokonał Vitorię Guimaraes 2:0.