LE: Arsenal przegrywa z Villareal!

Villareal pokonuje Arsenal w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Europy 2:1. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę. Kwestia awansu do wielkiego finału jest cały czas otwarta.

Zawodnicy Artety pokonani! (fot. Reuters)

Gospodarze błyskawicznie objęli prowadzenie, już w 5. minucie Manuel Trigueros wykorzystał dogranie Chukwueze i wpakował piłkę do siatki. Zawodnicy Villareal nabrali wiatru w żagle i prezentowali się bardzo dobrze w trakcie pierwszej połowy stale zagrażając przy bramce Arsenalu.

W 29. minucie Raul Albiol podwyższył prowadzenie i gospodarze schodzili do szatni z dwubramkowym prowadzeniem, które było jak najbardziej zasłużone. Londyńczycy grali bardzo słabo i nie oddali choćby jednego strzału w kierunku bramki Geronimo Rulliego.

Po przerwie Arsenal nieco się przebudził i był aktywniejszy w akcjach ofensywnych, jednak wciąż brakowało celnych strzałów na bramkę. Większość prób była blokowana przez rywali lub po prostu niecelna. Od 57. minuty Arsenal grał w osłabieniu jednego zawodnika, drugą żółtą kartkę otrzymał Daniel Ceballos i musiał opuścić plac gry.

W 73. minucie przyjezdni otrzymali rzut karny i Pepe zamienił stały fragment gry na gola. Było to jedyne, celne uderzenie Kanonierów w trakcie tego meczu.

Od 80. minuty drużyna gospodarzy również grała w dziesiątkę, drugi żółty kartonik zobaczył Etienne Capoue.

Villareal wygrywa 2:1, jednak mimo zwycięstwa ich szanse na awans nie są tak duże. Arsenal przed rewanżem ma poważną zaliczkę w postaci gola zdobytego na Estadio de la Ceramica.